Work
Kino Pilotů

Stáli jsme u zrodu art house kina

I my máme srdcové projekty, u kterých jsme pyšní, že jsme mohli být jejich součástí. Kino Pilotů je jedním z nich. Spolupodíleli jsme se na tvorbě zbrusu nové identity tohoto ikonického kulturního místečka, které je jedno z nejmilovanějších v metropoli.

Brand Identity
Web Design
Creative Concepts

VÝZVA

Vytvořit vizuální styl čerstvě zrekonstruovaného kina, které vzniklo už v roce 1908. Kino Pilotů chce přispět do dramaturgie ostatních biografů v Praze. Jeho účelem tak není jen promítat artové a komerční filmy. Svoje pevné místo tu mají dokumentární filmy a lidé zde mohou pořádat i konference.

ŘEŠENÍ

V prvotní fázi jsme navrhli základní korporátní identitu pro branding kina, navigaci v interiéru i exteriéru a tisk merchandise. Druhá fáze zahrnovala tvorbu nápaditého konceptu, který by byl nepřehlédnutelný napříč celou externí komunikací a který by propojil veškerou propagaci, webovou stránku a komunikaci do jednoho celku.

BRANDING

Branding Kina Pilotů vychází z názvu místa a jeho zakladatele – letce. Kromě hlavního logotypu jsme navrhli i sadu leteckých motivů, které slouží k vyzdvižení důležitých informací a k úspěšnému brandingu oficiálního merchandise.

VIZUÁLNÍ KONCEPT

Mluvíme jasně – filmovým jazykem. Snímek a titulek se stávají hlavním vizuálním vzorcem a předávají klíčovou zprávu.

POUŽITÍ VIZUÁLNÍHO KONCEPTU

Název a účel místa mluví za vše. Interiér i veškeré materiály určené k externí komunikaci nesou letecké prvky a vizuály týkající se filmu. Vše od vizitek přes programy filmů po vybavení baru má sdělovat jednoduchou zprávu – tohle je Kino Pilotů. O tom žádné pochyby.

Services
Creative Concepts
Brand Identity
Web & App Design
Team
Štěpán Kleník
Project Lead
Jiří Váňa
Tech Lead
Ondřej Vala
Art Director