Work
Simplea

I životní pojištění může být brnkačka

Kdo říká, že je životní pojištění nuda? My rozhodně ne. Měli jsme totiž příležitost stát u zrodu nového typu pojištění, které je zaměřené na zákazníka a které vám utkví v paměti. A je nejen zábavné, ale hlavně jednoduché.

Research
Brand identity
Creative Concept
Web Design
Web Development

VÝZVA

Hlavní výzva zněla jasně: vytvořit nové jméno a identitu brandu pojišťovny, která se zaměřuje pouze na životní pojištění. Simplea se honosí transparentností všech svých procesů, a tudíž bylo třeba vymyslet vizuální styl a komunikaci tak, aby reflektovaly tento jedinečný přístup. V rámci brandingu jsme navrhli design a taky vytvořili web, který slouží jako hlavní zdroj k získávání zákazníků.

ŘEŠENÍ

Název Simplea, chytrou kombinaci anglických slov „simple” (jednoduchý) a „plea” (slib), pomohli vymyslet naši stážisti Jan Machálka a Martin Galda. Design webu je čistý, jednoduchý a odráží se i v názvu a samotné typografii. Díky sázce na živoucí paletu barev jsme dosáhli toho, že se brand nepodobá žádné konkurenci. Prostřednictvím vtipných ilustrací, kde jsme se nebáli ztvárnit i témata, jako je smrt, jsme dali vzniknout odvážnému, zapamatovatelnému a hlavně lidskému přístupu značky.

BRAND MANUÁL

Vytvořili jsme obsáhlého průvodce brandem. Ten měl za cíl představit příběh značky, logo, vizuální styl a tón komunikace.

ILUSTRACE

Pro tvorbu ilustrací, které by dostatečně vystihly osobitý styl pojišťovny Simplea, jsme oslovili talentovanou ilustrátorku Annu Philippovou.

online a offline aplikace

TISÍCE NOVÝCH KLIENTŮ

Za rok a půl od spuštění má Simplea už 34 500 klientů (a garanci plnění se daří držet na úrovni 99,99 %, což byl jeden z hlavních USP).

SERVICES
Research
Brand identity
Creative Concept
Web Design
Web Development
Team
Štěpán Kleník
Creative Concept
Jakub Smoljak
Creative Concept & Copywriting
Petr Růžička
Strategy
Pavel Kappel
Strategy & Creative Concept
Marc Sanderson
Art Direction
Anna Phillipova
Illustration
Láďa Janeček
Tech Lead
Julia Šenšelová
Account Manager