Work
Národní galerie Praha

Prestižní galerie si zaslouží prestižní web

Národní galerie Praha (NGP) je bez přehánění synonymem pro nejvyhlášenější uměleckou galerii v Praze. A my jsme pro ni navrhli moderní a vizuálně přitažlivý web, jehož středobodem jsou umělecká díla.

Data interpretation
Creative Concept
UX
Web Design
Web Development

VÝZVA

Uživatelská zkušenost na webu NGP byla mírně řečeno zastaralá. Museli jsme tudíž provést radikální modernizaci. Aby se uživatelé mohli na webu rychleji zorientovat, bylo třeba kompletně přezkoumat informační architekturu a dát vzniknout novému systému pro správu obsahu (CMS). Díky němu může správce galerie jednoduše kontrolovat obsah, který se dá následně zasadit do námi navržených šablon a modulů.

ŘEŠENÍ

Web jsme postavili na úplně nových základech. Prvním krokem bylo předělání informační architektury a její zasazení do navigačního systému postaveného na třech pilířích. Proto vznikl nový CMS, což nám umožnilo získat kontrolu a snadněji spravovat připravované události, výstavy atd. Zlepšila se tak i uživatelská zkušenost. Vizuálně přitažlivá domovská stránka pak podněcuje inspiraci, informuje a pomáhá uživateli objevit ta nejzajímavější umělecká díla.

VÝSTAVY A AKCE.
VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY.
O NÁS.

Nové položky v menu odkazují na tři hlavní důvody, proč lidé web NGP navštěvují:

1) Výstavy a akce

zahrnuje probíhající a připravované výstavy a další aktivity

2) Vzdělávací programy

přednášky a diskuze, tvůrčí dílny atd.

3) o nás

praktické informace o galerii

Barva doprovází umění

Aby byla každá z výstav něčím charakteristická, vytvořili jsme upravitelnou barevnou paletu, jíž může administrátor doplnit jednotlivé obrázky uměleckých děl.

Imerzivní přechody

Opuštění domovské stránky je doprovázené efektními přechody a změnou rozložení vizuálního obsahu. Pozornost se přesouvá z obrazové stránky na informativnější, textem nabitý obsah. Logo NGP má pak v sekci výstav nevšední funkci. Návštěvníkovi totiž zobrazuje zajímavý výřez díla, výstavy či expozice.

Výstavy a události jasně a přehledně

Přišli jsme s chytrým filtrem, který návštěvníkovi zobrazí ty nejoblíbenější výstavy a události. Ty je pak možné dále filtrovat podle času a místa. Asymetrický feed událostí jsme navrhli tak, aby co nejlépe zobrazoval umělecká díla.

Jednoduchá správa obsahu

Celý web je editovatelný skrze systém pro správu obsahu, který umožňuje administrátorům na straně galerie jednoduše spravovat a vkládat nový obsah. Pro snadnou správu obsahu jsme navrhli několik designových modulů, které lze jednoduše skládat a vytvářet tak nové stránky.

Umění na jeden dotyk

Navigace na domovské stránce mobilní verze je podobná feedu na sociálních sítích – stává se proudem uživatelovy umělecké inspirace. Hlavním cílem bylo podnítit zájem o nové výstavy a zároveň ponechat vyčerpávající informace stranou ve skryté navigaci.

SERVICES
Data interpretation
Creative Concept
UX
Web Design
Web Development
Team
Štěpán Kleník
Creative Concept
Pavel Kappel
Creative Concept
Marc Sanderson
Creative and Art Direction
Petr Slavík
UX Design
Láďa Janeček
Tech Lead
Jiří Váňa
Development
Jakub Dibala
Development
Martin Gregor
Project Management
Michal Rodrigues
Project Supervision